-

Godny-Ojciec : http://niepoprawni.pl/blogi/godny-ojciec

Jak chronić rozrodcze organy dziecka przed „przyrodą”

Jak chronić rozrodcze organy dziecka przed „przyrodą”

Dziś córka zapytała mnie dlaczego w książce do przyrody znalazła się wiedza o człowieku. Wnikliwie zajrzała mi w oczy, po czym znów zapytała: - To chyba nie jest prawidłowe?

-No tak... To nie jest zbyt prawidłowe, że w książce do przyrody dla dzieci z 4 klasy umieszczono wiedzę o człowieku – kluczyłem po mentorsku improwizując - Owszem człowiek jest elementem przyrody, ale nie aż tak ważnym... To znaczy jest ważnym, ale nauka o człowieku jest tak szeroką dziedziną, że lepiej dla jej usystematyzowania byłoby jakby zrobiono osobny przedmiot, albo jakby był ten temat w „Przygotowaniu do Życia w Rodzinie” - chyba zgrabnie wybrnąłem? - albo jakby... Ale przede wszystkim to nie w 4 klasie. W czwartej klasie są ważniejsze sprawy ( i tego byłem pewien jak niczego innego).

-No właśnie – gorliwie poparła mnie córka – bo tam jest głównie o organach rozrodczych...

-No właśnie... - kurna zatkało mnie. Czyżby ktoś bez mojej wiedzy i zgody zaczął rozbudzać seksualnie moje dziecko? Nie, nie... moje dziecko wyglądało wciąż na niewinne, szczere i nieobarczone ciężarem cudzych obsesji seksualnych. Odparłem więc – specjalnie w książce od przyrody umieszczono tę wstawkę z pseudowiedzą o człowieku żeby temat przyrody przykryć, to znaczy żeby odciągnąć uwagę dzieci od prawdziwej wiedzy na temat przyrody.

-Dlaczego tak – zapytała z niedowierzaniem – po co odciągać uwagę dzieci od przyrody?

-Może dlatego żeby dziecko nie wyrobiło w sobie spostrzegawczości i nawyku analitycznego obserwowania zjawisk z najbliższego otoczenia? Nie wiem – westchnąłem szczerze i z troską – ale wszystko wskazuje na to, że temu komuś, od układania programów edukacji, strasznie na tym zależy. Już od przedszkola tak się dzieje. Pamiętasz jak chodziliśmy na dalekie spacery oglądać kwiatki i w ogóle...? Jak obserwowaliśmy o jakiej porze roku, które kwiaty rozkwitają? Jakie owady można znaleźć w tych kwiatach i w ogóle wokół nas, jakie ptaki spotkać w najbliższym otoczeniu, o jakiej porze dnia i roku?

-Pamiętam – uśmiechnęła się rozkosznie przywołując pozytywne wspomnienia – zwłaszcza lubiłam kiedy nam pokazywaliście gdzie rosną różne drzewa i roślinki lecznicze, niektóre dobre nawet na domowe przetwory...

-No właśnie – uchwyciłem się tych jej wspomnień – Ty masz to szczęście, że Twoi rodzice zdawali sobie sprawę jak ważne jest aby dziecko już od najmłodszych lat dobrze poznało najbliższe otoczenie, w którym spędza życie, żeby chodząc do przedszkola poznawało jakie żyją obok nas ptaki, owady, ssaki i jakie mają zwyczaje? Dlaczego na przykład latem nie znajdziesz śladu sikorki, a zimą nie ma z tym żadnego problemu; albo gdzie wróble mogą przetrwać zimę, a gdzie nie? Inne dzieci kiedy chodziły do przedszkola nie miały okazji poznać świata wokół siebie, a wtedy był na to właściwy czas. One zamiast oswajać się z bogactwem otaczającej przyrody, uczyły się czytać i pisać. Żal mi było tych dzieci godzinami katowanych literkami o najróżniejszych postaciach i kształtach w zamkniętych pomieszczeniach przedszkola a potem jeszcze w domu.

-Ale ja przecież też uczyłam się z tych literek – odparła moja mała księżniczka

-Tak, ale tylko w przedszkolu. My w odróżnieniu od rodziców Twoich kolegów, nie uważaliśmy przedwczesnej nauki czytania i pisania za priorytet. Dziś uważamy to wręcz za szkodliwe... Staraliśmy się odwracać Twoją uwagę od literek. Pamiętasz? Uspokajaliśmy wtedy Ciebie, że przyjdzie na to właściwy czas... - pokiwała głową że pamięta - W wieku 3 do 6 lat dziecko powinno rozwijać pamięć, poczucie rytmu, czasu, przestrzeni, powinno poznawać bogactwo dźwięków, smaków i zapachów. Biegając w najbliższym otoczeniu, dziecko powinno rozwijać orientację przestrzenną i sprawność fizyczną jednocześnie, a nie starać się zapamiętać jakieś abstrakcyjne znaki. Ty czytać i pisać nauczyłaś się dopiero jak poszłaś do szkoły, czyli wtedy kiedy trzeba. Zajęło Ci to tylko 2 miesiące. Wcześniej szkoda nam było na to czasu. Tyle rzeczy jest przecież do nauczenia, a czas ucieka. W wieku przedszkolnym otwiera się w dziecku okno na zapamiętywanie. To jest czas kiedy człowiek zapamiętuje najszybciej i najwięcej w całym swoim życiu. Dzieci lubią wtedy uczyć się rymowanek, wierszyków, piosenek, słownych zagadek... Jeśli zmarnuje się ten czas, nigdy już nie da się tego nadrobić. Ktoś kto w tym czasie wynajduje dziecku zajęcia sprzeczne z jego naturalnymi predyspozycjami robi mu krzywdę.

-Na przykład uczenie przedszkolaczków czytania?

-Tak, to strata bezcennego czasu i straszna krzywda dla dziecka.

-No dobrze, ale dlaczego na początku powiedziałeś, że wciąż jest za wcześnie dla mnie na naukę o człowieku?

-Nie wiem czy akurat dla Ciebie... Ale na pewno dla twoich kolegów. Przecież oni wszyscy nawet nie wiedzą kiedy i po co kwitną kwiaty. Nie odróżniają owoców od warzyw, nie wiedzą czego żywe organizmy potrzebują do przeżycia. Mogę się założyć o pizzę, że jak nauczyciel zacznie was edukować o tych nieszczęsnych organach rozrodczych to wszystkie dzieci w końcu skupią swą uwagę, ale będą za to się podśmiechiwały jak ćwierćinteligent do sera i robiły głupkowate komentarze... i niegrzeczne uwagi do siebie wzajemnie.

-No już to tak właśnie było – przyznała zdumionym głosem. Patrzyła teraz na mnie jak na jakiegoś jasnowidza – Chłopcy brzydko się przezywali, a dziewczynki nie mogły powstrzymać od śmiechów, a pan wcale nie mógł sobie z nimi dać rady!

-Mógł. Ale to tak miało być. Po to tę całą „naukę o organach płciowych” wstawili do książki od przyrody. Chodziło tylko o to, żeby uwagę dzieci odciągnąć od obserwowania otoczenia i gromadzenia rzetelnej wiedzy, a przekierować ją na rozrodcze organy. Najlepiej kolegów albo własne.

-Rozumiem – szepnęła, chociaż było widać że niewiele zrozumiała – Ale jak tłumaczyłam Martynce i Monice, że to jest złe, to mnie w ogóle nie słuchały i się tylko śmiały...

-Nie przejmuj się. Ty masz dopiero 9 lat, nie musisz się na wszystkim znać i wszystko rozumieć. Ważne żebyś potrafiła słuchać swojego sumienia i dbała o jego czystość. Ono Ci podpowie co jest dobre a co jest złe. A koleżanek nawet nie próbuj przekonywać do czegokolwiek gadaniem. Nie ważne są słowa, a to co się robi, jak się zachowujesz, czy jesteś dobrą przyjaciółka, gotową do pomocy...

-No dobrze, ale po co oni nam tak robią?

-Bo nikomu poza może rodzicami, już nie zależy żeby polskie dzieci czegokolwiek sensownego i praktycznego się nauczyły. Szkoła już od dawna coraz mniej pomaga rodzicom w wykształceniu i wychowaniu dzieci. Po to powstała, ale to było dawno temu... Dzisiejsza szkoła często przeszkadza i zmusza dzieci do robienia rzeczy złych, ale mimo wszystko czasem jeszcze można się w niej czegoś pożytecznego nauczyć. Większość rodziców jeszcze nie wie jaka jest sytuacja i dlatego na to pozwala. Dowiedzą się najprawdopodobniej jak już będzie za późno...

-Ale wy przecież wszystko to wiecie... Dlaczego im nie powiecie?

-Tak, my znamy prawdę - uśmiechnąłem się z bezradną wyrozumiałością - ale i tak musimy posyłać Ciebie do szkoły. Inaczej moprychy dostaliby pretekst pozwalający wtrącić nas do więzienia i ukraść nam dzieci - takie jest prawo.

 tagi: gender  pedofilia instytucjonalna  dobro dziecka  agresja na rodzinę  demoralizacja  seksualizacja w szkole 

Godny-Ojciec
10 stycznia 2018 11:34
11     1050    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @Godny-Ojciec
10 stycznia 2018 11:41

Ta ilustracja mało trafna, bo to jest manekin do szkolenia pielęgniarek. Skojarzenie tego z bananem i prezerwatywą jest w najlepszym razie ignorancją.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 10 stycznia 2018 11:41
10 stycznia 2018 11:45

Po części zgadzam się z Twoim rozumowaniem. Ale nic lepszego nie znalazłem do zilustrowania swojej notki. Zaproponuj może coć na podmiankę...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec
10 stycznia 2018 12:46

No właśnie nie mam nic dobrego. Edukatorzy sie starają swoje zboczenie ukrywać w tekście raczej, niż demonstrować w obrazkach.

zaloguj się by móc komentować


chlor @Godny-Ojciec
10 stycznia 2018 21:40

Rozrodczosć miałem dopiero w ósmej klasie. Na początku podręcznika było coś o budowie królika, dalej o człowieku, ale nie pamiętam co. Pewnie o tym żeby myć owoce i zęby. Jakieś aluzje do seksu były w programie szkolnym, ale bardzo niejasne.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @chlor 10 stycznia 2018 21:40
10 stycznia 2018 23:11

To było dawno i nie prawda. Miało to wówczas na celu wykonanie obowiązków niedopełnionych przez rodziców. Dziś nie wykłada się tej wiedzy 13-14 latkom w celu dostarczenia elementarnej wiedzy lecz 9 latkom w celu ich rozbudzenia seksualnego. Być może bezpośredni nauczyciele nie zdają sobie z tego sprawy ale układający i egzekwujący programy nauczania doskonale to rozumieją.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 10 stycznia 2018 23:11
11 stycznia 2018 06:32

Obawiam się, że 9-latkom do rozbudzenia seksualnego wystarczy smartfon i kontakt z równieśnikami. Szkoła pełni w tej kwestii wyłącznie rolę miejsca spotkań. 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 11 stycznia 2018 06:32
11 stycznia 2018 09:22

9 latki nie odczuwają potrzeby uświadomienia seksualnego. Instynktownie od niego stronią. Sam dostęp do pornografii poprzez smartfon nie wystarczy. Potrzebny jest przewodnik, który je do tego piekła wprowadzi. Tym przewodnikiem może być rówieśnik, ale w stopniu znacznie ograniczonym, tylko taki któremu dziecko skłonne jest dać wiarę i się podporządkować jego wyborom i decyzjom.  Na końcu łańcuszka tej hierarchii i tak zawsze stoi jakiś dorosły deprawator, dobrze rozpozawalny przez dziecko. Dlatego wędrowni/przygodni edukatorzy wślizgują się na teren placówek szkolno-wychowawczych w taki sposób, by stale być w polu autorytetu tamtejszych znanych dziecku pedagogów.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 11 stycznia 2018 09:22
11 stycznia 2018 09:30

Nadal twierdzę, że przecenia się rolę szkoły w deprawacji. Zwlaszcza, że nauczyciele rzadko już bywają autorytetami.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 11 stycznia 2018 09:30
11 stycznia 2018 10:12

Deprawacja to wieloletni proces, który zaczyna się już w przedszkolu odwaracaniem uwagi dziecka od najbliższego otoczenia za pomocą przekierowania wszystkich zmysłów i potrzeb interakcji do świata abstrakcyjnych fantomów. Zabija się popęd do poznania świata realnego poprzez przymusową tresurę w przestrzeni abstrakcyjnych znaków i arbitralnie przyporządkowanych im treści. Jest to strata czasu gdyż żadne treści nie mogą być przyswojone i zrozumiane przez dziecko bez wcześniejszego oswojenia i samodzielnego poznania realnej reczywistości oraz wyskalowania interakcji ze światem. Stracony czas to stracona możliwość doskonalenia naturalnych talentów właściwych dla danego wieku. Takich jak poczucie rytmu, tępa, czasu, proporcji, orjentacji w przestrzeni, piękna... itd. bez których nauka czytania i pisania nie ma w ogóle sensu.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Godny-Ojciec 11 stycznia 2018 10:12
11 stycznia 2018 10:29

Czyli seksualną deprawację dzieci poprzedza juz na etapie przedszkolnym dezorientcja w rzeczywistości poprzez maksymalną blokadę jakichkolwiek z nią interakcji. Do tego  wykorzystuje się sprytnie stereotypy dotyczące sztuki czytania i pisania zakorzenione w mentalności rodziców.

Poza tym starannie unika się rozwijania pamięci dziecka, orientacji w przestrzeni i sprawności fizycznej. Natomiast poświęca się sporo energii na złamanie wszelkich tabu chroniących sferę cielesną dziecka.  Desakralizacja cielesności odbywa się na przyład poprzez umieszczanie na odzieniu i ciele dziecka rozmaitych znaków w postaci gotowych naklejek, pieczętek, tatuażów tzw zmywalnych i odręcznych napisów. Oswojenie dziecka z obcą ingerencja w jego naturalną strefe intymną ułatwi w przyszłości penetrację tej strefy seksedukatorom.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować