-

Godny-Ojciec : http://niepoprawni.pl/blogi/godny-ojciec

O Szalonym koniu i Sztyrlicu

Znalazłem dziś ciekawy artykuł na forum Szkoły Nawigatorów, pt: „Internet jako zabójcza broń”. Jego autorem jest znany nam wszystkim i lubiany Krzysztof Osiejuk. Opowiada nam autor tam o swoich jazdach i przygodach z rozmaitymi „trollami internetowymi”. Przy tej okazji wprowadza dość kontrowersyjną, ale i interesującą klasyfikację użytkowników internetu. Klasyfikacja ta moim zdaniem niewiele ma wspólnego z tzw „prawdą obiektywną”, ale z pewnością jest efektowna, atrakcyjna oraz posiada wszelkie walory poznawcze, zwłaszcza w odniesieniu do jej twórcy. Przyznam, że czytając ten tekst przez chwilę pozazdrościłem autorowi tak wiernych czytelników i komentatorów. Zwłaszcza Maxa Von Stirlitz” zwanego „Chris Horse który okazał się jego najwierniejszym chyba wielbicielem, ale przecież i wieloletnim prześladowcą. Cóż... Nic za darmo :) Taka jest cena talentu.

Maxa Von Stirlitz'a” vel „Chris Horse'a” znam jeszcze z salonu24 gdzie miałem zaszczyt również być obiektem jego okazjonalnego zainteresowania. Zdaje się że pojawiał się on u mnie również pod pseudonimem „Julka Palmer” i przyznam, że czasami doprowadzał mnie i innych komentatorów do stanu rozwibrowania podobnego do tego który prezentuje dziś Krzysztof Osiejuk w swoim tekście.

Przyznam się, że występy tego trolla też wywołały u mnie rodzaj dysonansu poznawczego, który jednak dość szybko udało mi się zracjonalizować i podjąć stosowne działania, które zaowocowały utratą zainteresowania przez inkryminowane trolle. Na początku również pomyślałem, że Julka Palmer vel Szalony Koń to jakiś wariat, potem że chyba jednak na pewno jakiś płatny dekonstruktywista, który ma na mnie zlecenie od „Wielkiego Brata”. Szczególnie ta teoria z Wielkim Bratem słodko łechtała moje ego... więc bardzo się do niej przywiązałem. No ale jednak prawda była cenniejsza i trzeba było dla dobra własnego i wspólnego, z wszystkimi tymi fikuśnymi teoriami się rozstać.

Postanowiłem więc zupełnie bezinteresownie podzielić się swoim doświadczeniem pod artykułem Krzysztofa Osiejuka i napisać mu w komentarzu jaka jest bolesna prawda i co zrobić żeby elegancko i z czystym sumieniem pozbyć się tego wstydliwego problemu, bo się chłopak najwyraźniej z tymi trollami strasznie męczy.

A tu zonk!!!

Wciskam ten przycisk: „odpowiedz” i wciskam a on nic... Co jest do jasnej Anielki? - pomyślałem – czyżby nasze kochane forum też zainfekował wirus „Petya”, który zaszyfrował właśnie połowę Ukrainy i trzy czwarte Polskich firm? Niestety nie. Zainfekowało go coś jeszcze bardziej podstępnego, znacznie groźniejszego od inkryminowanych trolli, coś aroganckiego i zadufanego w sobie, co najlepiej widać na załączonym obrazku...

 

 

 

 tagi: szkoła nawigatorów  krzysztof osiejuk  szlony koń  ban  krzysztof osiejuk szlony koń ban szkoła nawigatoró 

Godny-Ojciec
30 czerwca 2017 09:52
36     2984    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
A-Tem @Godny-Ojciec
30 czerwca 2017 10:07

Nietrafne, niesmaczne, nie na temat. Co dalej?

Wyluzuj. Wyluzujesz, to wiesz, co masz zrobić.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @A-Tem 30 czerwca 2017 10:07
30 czerwca 2017 10:18

Zarzut "nie na temat" miałby jakiś sens w odniesieniu do komentarza pod notką. W odniesieniu do samodzielnego tekstu jest chybiony.

Niesmaczne? Bo napisałem że Sztyrlic vel Szalony koń jest chyba najwierniejszy? - Z doświadczenie wiem że obsesjonaci bardzo się przywiązują :)

Jeśli zaś idzie o luzowanie to od przyjaciół wymagam więcej a nie mnie

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Godny-Ojciec
30 czerwca 2017 10:30

Punkt 7-dmy regulaminu :)
W ogóle polecam regulamin.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @parasolnikov 30 czerwca 2017 10:30
30 czerwca 2017 10:37

p 7:  "Każdy autor bloga, ma możliwość usuwania komentarzy i blokowania komentatorów u siebie na blogu."

No ma...

Nie podwarzam tych uprawnień chociaż uważam że są demoralizujące i lepiej jakby ich nie było, bo w praktyce służą głównie do fałszowania rzeczywistości i szerzenia przemocy psychicznej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Godny-Ojciec
30 czerwca 2017 13:02

Tłumaczyć dowcip milicjantowi to JEST dowcip.

 

Tutaj "nie na temat" jest oczywistością, chyba że Autora podmieniono. Tytuł jest o horsach i maxie sztyrlicu, a treść jest o bzidkim Osiejuku i o banie, na jaki nadział się Autor.

 

Bardziej rozbieżną ("nie na temat") treść i tytuł trudno sobie wyobrazić. Kończę, dowcipów się nie tłumaczy - chyba, że opowiadamy sam w sobie taki zakręcony dowcip, tego nie chcę. Poważnie piszę. Dyskrepancja większa być nie może, jak tutaj. Celowo przez Autora G.O. wprowadzona.

 

Opisałbym rozczarowanie, jakie tu spotkałem, ale po co. Traciłbym tylko czas. Dowcipnisiom polecę powrót do życia. Linkuję:

https://bgoczynski.wordpress.com/2008/01/30/polski-wymiar-sprawiedliwosci-przestepcza-organizacja-psychopatow/#more-1425

 

Krótszy link do bloga, którego autor nie ma skłonności do dowcipasków. Przeciwnie, jest poważny. Co lubię.

Tutaj:

https://bgoczynski.wordpress.com

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @A-Tem 30 czerwca 2017 13:02
30 czerwca 2017 13:13

Dzięki za linki :) Przydadzą się

 

Jeśli idzie o dowcipasy...

Opowiem Ci dowcip który sam wymyśliłem

:)

Ale najpierw daj słowo honoru, że nie będziesz się śmiać

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Godny-Ojciec
30 czerwca 2017 13:48

Godny Ojcze, wiem że było przykro i zabolało, ale rozstrzasając ten fakt zbyt długo, możesz niepostrzeżenie wejść na drogę Szalonego Konia. Po prostu tak już jest, trzeba sobie znaleźć krąg e-znajomych z podobnym hobby, nadający na tych samych falach. 

A poza tym, wszystko bzdury, nos do góry.

zaloguj się by móc komentować


Godny-Ojciec @Rozalia 30 czerwca 2017 13:48
30 czerwca 2017 14:12

Dziękuję z całego serca za troskę o moje samopoczucie i wybór dalszej drogi. Obawiam się jednak, że o wiele bardziej zagrożonym pójściem drogą Szalonego Konia jest lubiany i szanowany przez nas oboje, Kszysztof.

Nie to jest jednak przedmiotem największej mojej troski, lecz bezkrytyczne przyzwolenie większości internautów dla wybranych indywidualności na trollowanie metodami i narzędziami administracyjnymi, przynależnymi do instrumentarium, powszechnie znienawidzonej przecież, tzw brutalnej cenzury.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Godny-Ojciec 30 czerwca 2017 14:12
30 czerwca 2017 14:18

Pan nie ma zielonego pojęcia co to cenzura.
Może Pan pisać co sobie chce u siebie na blogu, jak Pan wykupi domene www.godnyojciec.pl
Tutaj jest wymagany jakiś minimalny poziom.
Jak się gamoniowi pięć razy pisze żeby się zachowywał i kończył temat i nie potrafi tego zrozumieć to się takiego wywala bez żalu.
Bo nikt się dla dobra psychiki Godnego-Ojca nie będzie użerał z idiotami.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @parasolnikov 30 czerwca 2017 14:18
30 czerwca 2017 14:35

Słowo "idiota" było kiedyś terminem medycznym, ale obecnie jest już podobno przestarzałe i używane tylko przez ludzi mających życzenie kogoś obrazić. Zakładam, że pan parasolnikow używa tego słowa w znaczeniu medycznym i właśnie postawił diagnozę...

Skoro tak to metoda żeby "idiotę sponiewierać, skopać i wykluczyć" jest nieskuteczna w leczeniu chorego. Natomiast bardzo skuteczn jest w dowartościowaniu się, rozgrzeszaniu się i szpachlowaniu deficytów kopiącego (mającego władzę).

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Godny-Ojciec 30 czerwca 2017 14:35
30 czerwca 2017 14:38

A to co teksty z książki "psychologia tłumu dla opornych" ?

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @parasolnikov 30 czerwca 2017 14:38
30 czerwca 2017 14:45

tak :)

i z książki "vademecum cenzora"

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @Godny-Ojciec
30 czerwca 2017 18:20

Z tego co pamiętam Toyah prosił Cię delikatnie kilka razy abyś zaprzestał pisania komentarzy pod jego notkami, które nijak się miały do tematów notek.

Gospodarz też Cię prosił kilka razy pod Swoimi notkami. Pamiętam nawet , że występowałeś pod nickiem bodajże Godność dopóki Cię nie usunął.

Wiesz co ? Po prostu tutaj nie pasujesz. Proponuje wrócić z powrotem na kontrowersje.net

 

I jeszcze jedno, zauważyłem że publikujesz Swoje notki ( przynajmniej dwie ostatnie ) przeważnie w czasie gdy Gospodarz jest zajęty lub go fizycznie nie ma, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy coś innego. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec 30 czerwca 2017 14:45
30 czerwca 2017 19:34

Masz coś rozsądnego przeciwko stosowaniu cenzury?

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Marcin-Maciej 30 czerwca 2017 18:20
30 czerwca 2017 21:04

"I jeszcze jedno, zauważyłem że publikujesz..." - Oczywiście siedzę godzinami zaszyfrowany na dębie i czekam aż gospodaż się odwróci plecami żeby mu trochę czereśni ukraść i nakarmić Twoje teorie spiskowe :) Masakra normalnie. Z takim wojskiem to nam chyba rzeczywiście kury szczać prowadzać :(

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @stanislaw-orda 30 czerwca 2017 19:34
30 czerwca 2017 21:05

A Ty poważnie pytasz czy sobie jaja robisz?

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Marcin-Maciej 30 czerwca 2017 18:20
30 czerwca 2017 21:37

"Wiesz co ? Po prostu tutaj nie pasujesz. Proponuje wrócić z powrotem na kontrowersje.net"

Wiesz co? Zadałem sobie trud i przeczytałem wszystkie twoje wpisy na tym forum i przyznam, że jeszcze nie nabrałem pewności czy tu pasujesz czy też nie. Napisz może coś więcej i bardziej swojego...

zaloguj się by móc komentować


Godny-Ojciec @stanislaw-orda 1 lipca 2017 00:24
1 lipca 2017 09:55

Jasne. Proponuję więc Ci udać się na stronę citizen.org

uruchomić petycję do prezydenta RP i sejmu wraz senatem o przywrócenie Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk. Możesz też wysłać wici do Rzecznika Obywatelskiego Bezprawia, Stowarzyszenia Ubeków i Byłych Milicjantów oraz Krajowej Rady Nadzwyczajnej Kasty...

Z pewnością przyjmą twoją inicjatywę z entuzjazmem.

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @parasolnikov 30 czerwca 2017 10:30
1 lipca 2017 11:22

Dzień dobry. Czy Szanowny Pan mógłby mi pomóc w znalezieniu regulaminu? Nijak nie mogę znaleźć...

Z góry dziękuję i przepraszam, że nie ogarniam.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec 1 lipca 2017 09:55
1 lipca 2017 13:02

Propozycja może odnosić się do wyznawców fetyszy demokratycznych.

 

A ja akurat nie jestem ich wyznawcą.

 

 

zaloguj się by móc komentować


Godny-Ojciec @A-Tem 1 lipca 2017 13:40
1 lipca 2017 13:46

:)

Cóż... Nie zauważyłeś?

Czuję się nieco zażenowany...

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @stanislaw-orda 1 lipca 2017 13:02
1 lipca 2017 13:52

Wygląda na to, że tak na prawdę tzw Trolle internetowe dzielą się na dobre i złe. Złe to są te które operują w komentarzach u Krzysztofa Osejuka, a dobre to te co mnie tutaj kąsają w nogawki. Do tej pory byłem przekonany że akutar Ty jesteś poważnym facetem i nie należysz ani do jednych ani do drugich. Rozczarowanie to bardzo smutne doświadczenie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec
1 lipca 2017 18:39

Napisałem, ze nie mam przekonań demokratycznych, ergo nie podzielam opinii, ze demokracja jest najlepszym z mozliwych rozwiązań organizacji zycia spolecznego i państywowego, w tym szczególnie sfery polityki.

Czego zatem nie rozumiesz i o co masz pretensję?

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 09:07

Po co piszesz mi tu z użyciem słowa demokracja? I po raz tysięczny o swoich politycznych przekomarzaniach? Wszyscy znamy Twoje preferencje z licznych wcześniejszych wpisów. Tematem mojej notki jest nieuczciwość niektórych blogerów wobec samego siebie, swoich czytelników i komentatorów, polegająca na świadomym nadużywaniu, po części niejawnych narzędzi administracyjnych, do fałszowania prawdy na przykładzie twórczości Krzysztofa Osiejuka. Takich narzędzi jak blokowanie dostępu wybranym użytkownikom, oraz klasyczna cenzura.

Należy pamiętać, że z natury rzeczy każdy blog jest przestrzenią publiczną, w której obowiązują takie same normy etyczne dotyczące wzajemnych relacji użytkowników i swobody wymiany informacji. Oczywiście twórca i autor bloga ma prawo i możliwość modyfikowania konwencji. Powinien jednak robić to w sposób jawny, w granicach powszechnie przyjętych i wyraźnie akcentowany. Np tak jak Stanisław Michalkiewicz wyłączyć w w ogóle użytkownikom możliwość komentowania i przemawiać ex katedra. Albo ograniczyć dostęp do bloga do osób spełniających określone i wszystkim znane warunki np.: obowiązek rejestracji i logowania. Albo założyć wyizolowanego z przestrzeni publicznej, tajnego bloga dostępnego tylko dla starannie wyselekcjonowanych wybrańców gdzie obowiązują normy zależne wyłącznie od widzimisię gospodarza i ducha czasu.

Niedopuszczalne jest jednak wprowadzanie ograniczeń dyskryminacyjnych opartych na utajnionych przed zaproszonymi gośćmi kryteriach w przestrzeń publiczną.

Jeżeli nie przestrzegamy tych wydawałoby się prostych do zrozumienia i przestrzegania zasad, prędzej czy później wpędzamy się w pułapki, których efektem jest dysonans poznawczy jakiego groteskową próbę rozwiązania zademonstrował nam Krzysztof Osiejuk w artykule pt: „Internet jako zabójcza broń”.

Oczywistym jest, że w takich warunkach ten dysonans poznawczy jest nierozwiązywalny, prowadzi tylko do generowania fikcyjnych bytów, mnożenia sprzeczności i wprowadzania kastowych kategorii podziału ludzi na przykład na trolli internetowych i elfy, mugoli i czarowników, zwolenników demokracji i jej negacjonistów itd. itp.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 09:59

Nadal nie rozumiem potrzeby  strzelania z armaty do wróbla , ergo tłumaczenia rzeczy oczywistych.

Zapytałem, co masz przeciwko instytucji  cenzury.

Wszak cenzura ma zastosowanie zawsze i wszędzie, tylko zmieniają się jej formy.

 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 10:49

Na Twoim przykładzie pragnąłem udowodnić wszem i wobec, że można, a nawet trzeba prowadzić dialog ze złośliwymi i nawet udającymi greka trollami. Głównym celem staje się wówczas już nie oświata i rosocjalizacja globalna, na najwyższym poziomie uogólnienia i abstrakcji, lecz rozumiana w skrajnie interpersolnalnym sensie. Przyznaję jednak, że zaczynam tracić cierpliwość i coraz bardziej korci mnie by Cię po prostu po chamsku wywalić za pomocą tak lubianego przez naszego przyjaciela Krzysztofa Osiejuka zaklęcia: "Nie możesz komentować na tym blogu". Powstrzymam się jednak pro publico bono, gdyż szanuję godność innych użytkowników i obserwatorów naszej dyskusji, którzy w takim przypadku ulegliby brutalnej i niczym niezawinionej dezinformacji.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 11:11

nie teoretyzuj docent, tylko wywalaj.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @stanislaw-orda 2 lipca 2017 11:11
2 lipca 2017 11:25

Gdybym Cię zablokował nie miałbyś jak mi za to podziekować :)

Po prostu idź i nie grzesz wiecej :)

Zmieniłbyś nick na Chris Chorus, Julka Palmer albo Armstern i syczałbyś tu z nienawiwści zaniżając poziom i irytując wszystkich. I niestety miałbys trochę racji bo nic człowieka bardziej nie boli niż deptanie jego godności. A tak mogłeś być użytecznym a nawet niezbędnym, za co Ci z całego serca dziękuję i zapraszam jak najczęściej do komentowania :)

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 11:46

Lepiej nie osądzaj innych po sobie.  Poza tym zbyt dużo w twoim komentowaniu  psychologizowania.
I wygląda ono na desperacką próbę wykazania przewag intelektualnych.

Ja zawsze na takie dictum rzucam  kwestię w brzmieniu:
skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś taki bogaty?

 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @stanislaw-orda 2 lipca 2017 11:46
2 lipca 2017 13:09

"skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś taki bogaty?" - jestem aż za bardzo bogaty :) Jak na warunki w naszym Kraju... A byłbym jeszcze bogatszy gdybym miał więcej czasu.

A miałbym go wiecej gdyby, każdy w tym kraju robił to co do niego należy i robił to jak należy. Strasznie dużo czasu zajmuje naprawianie i eliminowanie ze swojego otoczenia (bubli) owoców nierzetelnej i nieprofesjonalnej pracy bliźnich.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 13:31

Aż wreszcie  postanowiłeś udowodnić  swój perfekcjonizm wobec  autorów notek i  komentarzy na  blogach.

Co na to lekarze?

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Godny-Ojciec
2 lipca 2017 13:59

I tak cię nie wywalę :)

Jak Ci tak bardzo zależy na poczuciu smaku knebla w ustach to idź do Krzyśka i zamiast jak zawsze z bezkrytycznym uwielbieniem i na kolanach daj mu próbkę swoich popisów tu u mnie :) Sądze że szybko spełnią się Twoje marzenia :)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Godny-Ojciec 2 lipca 2017 13:59
2 lipca 2017 14:54

I znowu stajesz się  nudny.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować